Home Aktualności Wydarzenia 2015/2016 Warsztaty dziennikarskie
Warsztaty dziennikarskie

19 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego odbyły się warsztaty dziennikarskie. Zajęcia dla uczniów klasy I a poprowadzili studenci pani Katarzyna Minke, pani Joanna Skotnicka, pani Małgorzata Wieczorek, pan Damian Zakrzewski, pan Marcin Żmudzki – z Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podczas spotkania licealiści zostali zapoznani z niezwykle ciekawymi metodami pamięciowymi przydatnymi w nauce języków obcych, a także z grami towarzyskimi, takimi jak memo. Studenci zaprezentowali również skuteczne sposoby radzenia sobie z tremą, która towarzyszy wystąpieniom publicznymi oraz trening prawidłowej wymowy. Uczniowie klasy I a mogli spróbować swoich sił przed kamerą, a także zdać relację z wybranego wydarzenia. Prowadzący pokazali na czym polega zawód dziennikarza i jak należy się do niego przygotować. Warsztatom towarzyszyła wspaniała atmosfera.