facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2015/2016 Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości
Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości


20 kwietnia 2016 roku odbył się Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości. Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego wzięło w nim udział po raz 13. Tegoroczną edycję przedsięwzięcia honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda.

„Dzień przedsiębiorczości” niewątpliwie sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez udział w tej inicjatywie uczniowie mają możliwość: odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

W tegorocznym ogólnopolskim programie uczestnicy wybierali staże zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Uczniowie naszej szkoły podejmowali staże w różnych firmach, urzędach i przedsiębiorstwach, dzięki czemu mogli zagłębić się w tajniki poszczególnych zawodów. Jedną z wybranych instytucji była firma pani E. Stasiak, gdzie praktykę odbyły dwie uczennice naszej szkoły. Obydwie strony były bardzo zadowolone ze współpracy, która przebiegła owocnie.

„Dzień przedsiębiorczości” to fantastyczna okazja do tego, aby młodzież poznała kulisy pracy przedsiębiorstw, ale jest to także szansa dla firmy, bowiem może ona zaprezentować swoje wartości, osiągnięcia, rozwój i plany na przyszłość. Program jest ciekawym sposobem na realizację zadań szkoły z zakresu nauki podstaw przedsiębiorczości. Inspiruje młodzież do refleksji nad własną przyszłością zawodową i umożliwia kontakty z pracodawcami. Każda tego typu współpraca jest bardzo cenna, zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku pracy. Właściciele wszystkich firm zgodnie przyznają, że „Dzień przedsiębiorczości” to potrzebna inicjatywa.

Organizatorem i koordynatorem „Dnia przedsiębiorczości” jest pani Zofia Froncek.