facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2014/2015 Sukces Roberta Nowickiego w III Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Astrolabium”
Sukces Roberta Nowickiego w III Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Astrolabium”

Robert Nowicki z kl. II b Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego zajął VIII miejsce w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego „Astrolabium” w kategorii Liceum. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Fundację Akademii Astronomii w Krakowie. Patronat obejmuje Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W OKA mogą wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Etap pierwszy polega na wykonaniu doświadczeń, etap drugi to test jednokrotnego wyboru. Bazą przy opracowywaniu zadań są najnowsze odkrycia naukowe – polskie i międzynarodowe. Młodzież pracuje na realnych i aktualnych danych, a także używa w pracy takich samych metod (w uproszczonej wersji), co naukowcy.

Poprzez rozwiązywanie prawdziwych problemów naukowych zawartych w doświadczeniach, uczniowie mają możliwość przełożenia teoretycznej, nabytej w szkole wiedzy, na praktykę. Gimnazjaliści i licealiści wykonując doświadczenia uczą się jak poprawnie przeprowadzać badania, opracowywać wyniki, natomiast uczniowie młodszych klas przekonują się, że nauki ścisłe nie są wcale takie trudne.

W teście konkursowym każde pytanie ma cztery odpowiedzi i tylko jedna jest prawdziwa. Zadania są skonstruowane tak, aby uczestnicy nie musieli pamiętać wzorów czy definicji. Sprawdzana jest umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Część pytań w teście dotyczy wykonanych wcześniej doświadczeń.

Serdecznie gratulujemy Robertowi!

Robert Nowicki przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela fizyki – pani Małgorzaty Dymczak.