facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2014/2015 Zajęcia z radcą prawnym
Zajęcia z radcą prawnym

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyły się spotkania z panem Piotrem Laskowskim – absolwentem Szkoły, radcą prawnym. Inicjatywa mająca miejsce w dniach 10 – 15 czerwca 2015 roku dotyczyła dwóch tematów: ,,Wiedza o zawodach prawnych i funkcjonowaniu systemu sądowego” oraz ,,Odpowiedzialność nieletnich – karna i cywilna”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas pierwszych i drugich. Młodzież nie tylko słuchała ciekawych wykładów, ale też sama wykazywała się wiedzą. Wykonywane ćwiczenia pomogły zapoznać się z zawodami prawnymi tj. prawnik, notariusz, komornik, sędzia, prokurator, radca prawny i adwokat. Zadaniem słuchaczy było między innymi dopasowanie opisów zawodów do ich wykonawców, a następnie wybranie zakresu obowiązków określonego zawodu prawniczego.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, wykładowca i licealiści byli z nich zadowoleni. Nikt się nie nudził, ale nauczył czegoś nowego i wartościowego. Niewątpliwie bardzo dobrym pomysłem byłaby edukacja prawna w każdej klasie. Znajomość tej dziedziny może bardzo pomóc w życiu codziennym.

Zajęcia w sierpeckim liceum odbyły się ramach pilotażowego projektu w zakresie edukacji prawnej prowadzonego przez Centrum Edukacji Prawnej z siedzibą w Poznaniu.