Home Aktualności Wydarzenia 2014/2015 XXXVIII edycja konkursu „Przyroda – Twój przyjaciel”
XXXVIII edycja konkursu „Przyroda – Twój przyjaciel”

10 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyło się podsumowanie XXXVIII edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Przyroda – Twój przyjaciel”, z tegorocznym tematem przewodnim „Mieszkańcy wód Mazowsza – bogactwo i zagrożenia”.

Celem przedsięwzięcia było poznanie środowiska wodnego i jego roli w przyrodzie, uświadomienie jego wielorakich funkcji, pogłębienie wiedzy na temat różnorodności gatunkowej fauny i flory wód mazowieckich oraz zdobycie wiedzy dotyczącej ochrony ryb i środowiska wodnego. Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku, Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku oraz Polski Związek Wędkarski – Okręg Mazowiecki w Warszawie.

Do konkursu zgłosiło się 39 szkół, z których nadesłano około 700 prac plastycznych. Po trudnych obradach komisja konkursowa wyróżniła 65 najlepszych prac, które można podziwiać na ekspozycji w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku.

W konkursie „Przyroda – Twój przyjaciel” wśród nagrodzonych znalazło się pięciu uczniów naszej Szkoły. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęły: Martyna Jaglińska z klasy I f, Maria Sobocińska z klasy I c oraz Majka Zimnawoda z klasy I d. Na drugim miejscu znalazła się Patrycja Majewska z klasy I d, a na trzecim – Bartosz Ikier z klasy I d. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Dodatkowe wyróżnienie – w postaci karnetu wstępu do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku – przyznano Martynie Jaglińskiej.

Prace zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli biologii – pani Marzanny Urbańskiej oraz pani Krystyny Witkowskiej.