Home Aktualności Wydarzenia 2014/2015 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Jak co roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Do konkursu przystąpiło 64. uczniów: w kategorii „Junior” 16. uczniów, a w kategorii „Student” – 48. uczniów. Młodzież musiała wykazać się wiedzą matematyczną oraz zdolnością logicznego myślenia.

Najlepsze wyniki w szkole, a tym samym wyróżnienia w konkursie zdobyli:

- w kategorii „Junior”: Cezary Brodowski (klasa I a), Kamil Brudnicki (klasa I a), Kamil Kupniewski (klasa I a), Marcin Wojdat (klasa I a)

- w kategorii „Student”: Grzegorz Relidziński i Kamil Sadłakowski z klasy II b oraz Mateusz Wojtczak z klasy III c.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki o tematyce matematycznej.

Opiekunkami nagrodzonych osób są: pani Barbara Białecka i pani Beata Zdrojewska.