facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2014/2015 Finał XIX Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy Biblijnej
Finał XIX Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy Biblijnej


W dniach 1-2 czerwca 2015 roku, w Niepokalanowie, odbył się finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, w którym wziął udział uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego – Rafał Antonowicz z klasy I e. Celem inicjatywy było zachęcenie młodych do pogłębienia treści biblijnych i uczynienia z nich drogowskazu życia. Uczestnicy konkursu mieli także możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu biblistyki.

Rafał Antonowicz przystąpił do zmagań razem z 116 przedstawicielami polskich diecezji wyłonionych z etapów diecezjalnych. Tematem konkursu były: Księga Jonasza, Ewangelia według świętego Łukasza oraz Dzieje Apostolskie. W części pisemnej Rafał zdobył 80 punktów.

Poza samymi eliminacjami złożonymi z części pisemnej i ustnej, uczestnicy finału wzięli udział w nabożeństwie Słowa, zwiedzali Niepokalanów, a także przenieśli się – za sprawą koncertu – świadectwa – z akompaniamentem instrumentów biblijnych, w wykonaniu muzyka i podróżnika po miejscach świętych pana Michała Kaczora – w artystyczną podróż do Ziemi Świętej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach przedsięwzięcia! Rafała Antonowicza do konkursu przygotowała pani Katarzyna Moskal.