Home Aktualności Wydarzenia 2014/2015 Szkolny Konkurs Matematyczny „Delta” 2014/2015
Szkolny Konkurs Matematyczny „Delta” 2014/2015

W bieżącym roku szkolnym odbyła się w naszej Szkole XIX edycja Konkursu Matematycznego „Delta”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, pracy w grupie, a także pokazanie praktycznego zastosowania matematyki.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie zadaniem 31 uczniów było rozwiązanie dziesięciu zadań, dostosowanych poziomem do zagadnień zawartych w programach nauczania dla odpowiednich klas. Niektóre z zadań wymagały od nich poszerzenia swojej wiedzy przez odszukanie potrzebnych zagadnień lub wykazania się umiejętnością pracy w grupie. Po sprawdzeniu prac (zadań) komisja konkursu wyłoniła aż 25 uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu. Tym razem musieli się oni zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru złożonego z kilkunastu zadań. Do finału zakwalifikowało się 16 uczniów, którzy rozwiązywali zadania z różnych działów matematyki.

Laureatami XIX edycji Szkolnego Konkursu Matematycznego „Delta” zostali:

I miejsce – ex aequo, Damian Lewandowski oraz Marcin Wojdat; uczniowie klasy I a

III miejsce – Bartosz Skowroński; uczeń klasy III c.

Licealiści otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Nowakowskiej nagrody książkowe ufundowane przez pana Jarosława Perzyńskiego, Burmistrza Miasta Sierpc.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele matematyki – pani Barbara Białecka i pan Jarosław Falkiewicz.