facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2014/2015 VII Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty
VII Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty

28 kwietnia 2015 r. w murach naszego Liceum nastąpiło uroczyste podsumowanie VII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego odbywającego się pod hasłem: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”. Przedsięwzięcie było adresowane do uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów z terenu powiatu sierpeckiego.

Pierwszy etap konkursowych zmagań odbył się 23 lutego 2015 r. w poszczególnych gimnazjach, doprowadzając do wyłonienia ich finałowych reprezentacji. Etap drugi miał z kolei miejsce 13 marca br. w naszym Liceum. Wzięło w nim udział łącznie 24 uczniów reprezentujących gimnazja z Borkowa Kościelnego, Gozdowa, Gójska, Rościszewa oraz Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika i Gimnazjum Publiczne im. Bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu. W trakcie konkursu, na przestrzeni 90 minut, należało rozwiązać siedem zadań zamkniętych oraz pięć zadań otwartych.

Ostateczne wyniki VII Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego przedstawiają się następująco:

I miejsce – Gabriela Świerczewska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie; uczennica pani Anny Zdziarskiej,

II miejsce – ex aequo, Michał Majerski z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym; uczeń pani Henryki Rożniak oraz Aleksandra Antoszewska z Gimnazjum Publicznego im. Bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu; uczennica pana Kamila Czarneckiego,

III miejsce – ex aequo, Aleksandra Sławińska oraz Cezary Kowalski z Gimnazjum Publicznego im. Bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu; uczniowie pani Hanny Łobińskiej.

Wszyscy finaliści wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Natomiast laureaci konkursu nagrody książkowe.

VII edycję Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego zorganizowali: pani Beata Zdrojewska i pan Mariusz Barański – nauczyciele matematyki w Liceum.