Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 XI edycja EKO – PLANETY
XI edycja EKO – PLANETY

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” jest organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przedsięwzięcie przeprowadza się w czterech kategoriach wiekowych: „Maluch” – uczniowie kl. III i IV szkół podstawowych, „Adept” – uczniowie klas V i VI, „Junior” – uczniowie gimnazjów, „Żak” – uczniowie liceów i szkół zawodowych. Uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch formach konkursu: pisemnego testu i indywidualnych prac plastycznych.

6 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego został przeprowadzony test. Szkolnym organizatorem konkursu była nauczycielka biologii pani Marzanna Urbańska. W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów z klas I, II i III. Rozwiązywali oni nadesłany przez organizatora test zawierający 30 zadań zamkniętych i 1 pytanie opisowe. Do wykonania pracy plastycznej w formie albumu na temat „Mieszkańcy pól i łąk” przystąpiło 3 uczniów.

Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco: w konkursie testowym I miejsce w kraju zajął Krzysztof Urbański z kl. III e (opiekun pani Marzanna Urbańska), zaś II miejsce w szkole przypadło Kamilowi Watkowskiemu z kl. I c (opiekun pani Krystyna Witkowska).

Wyróżniono również prace indywidualne Pauliny Okraszewskiej z kl. III c (opiekun pani Marzanna Urbańska), która zdobyła I miejsce w szkole i Rafała Grudy z kl. II f (opiekun pani Krystyna Witkowska).