facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 „Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole”
„Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole”

15 maja 2014 roku Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku zorganizowało debatę panelową na temat „Dziecko bezpieczne w rodzinie i w szkole”.

W spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie pani Anna Pietrzak oraz zastępca Dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie pani Stefania Pastuszko, Starosta Powiatu Sierpeckiego pan Jan Laskowski, Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego pan Marek Gąsiorowski, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pan Grzegorz Żelasko, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia pani Bogusława Lewandowska, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Sierpcu pan Mariusz Słupecki, rzecznik prasowy KPP w Sierpcu pan Krzysztof Kosiorek, wizytator Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie pani Elżbieta Ździebło, dyrektorzy szkół powiatu sierpeckiego, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, przedstawiciele rodziców oraz uczniowie. Uczestników debaty przywitała pani wicedyrektor Ewa Jancewicz, natomiast całe spotkanie moderowała pani Jolanta Węglarz – pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sierpcu.

Podczas debaty wystąpiło siedmiu prelegentów, którzy podzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Pan Marek Gąsiorowski omówił procedury bezpieczeństwa w placówkach oświatowych, pani Jolanta Ludwiczak przybliżyła psychologiczny aspekt potrzeby bezpieczeństwa u dzieci i młodzieży, pani Ewa Meller mówiła o zapewnieniu bezpieczeństwa z perspektywy rodzica, Aleksandra Kopycińska zwróciła uwagę na zagrożenia w sieci, pan Marek Kopyciński omówił procedury „Niebieskiej Karty” oraz działania realizowane przez policję na rzecz lokalnego bezpieczeństwa, pan Dariusz Kudelski przybliżył tematykę dziecka ofiary i świadka w procesach karnych, pani Elżbieta Ździebło zapoznała uczestników z tematem: „Bezpieczeństwo w świetle wyników przeprowadzonej ewaluacji w szkołach”.

Po wystąpieniu panelistów rozpoczęła się burzliwa dyskusja. Głos najczęściej zabierał przedstawiciel policji oraz przedstawicielka rodziców, nie zabrakło także opinii starosty. Wszyscy utwierdzeni byli w przekonaniu, iż w celu zapewnienia bezpieczeństwa dziecku, niezbędna jest współpraca wszelkich lokalnych instytucji. Debatę podsumowała pani Stefania Pastuszko, która przedstawiła wiele istotnych wniosków dotyczących niwelowania zagrożeń w szkołach i najbliższym otoczeniu.

Za organizację debaty odpowiedzialne były panie: Małgorzata Trębińska i Marta Wierzbicka. Przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowali się również młodzi wokaliści – Sylwia Wójcik i Kamil Frątczak.