Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 Uroczystość nadania imienia Szkolnej Drużynie Pierwszej Pomocy PCK
Uroczystość nadania imienia Szkolnej Drużynie Pierwszej Pomocy PCK

20 maja 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Szkolna Drużyna Pierwszej Pomocy PCK otrzymała imię Adama Mikołaja Jaworskiego, członka SDPPPCK. Uroczystość odbyła się w pierwszą rocznicę śmierci ucznia.

W hali liceum zebrało się tego dnia wiele osób. Wśród nich byli: państwo Agata i Jerzy Jaworscy, pani Halina Jaworska, pani dyrektor Ewa Nowakowska, pani wicedyrektor Ewa Jancewicz, nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele Zarządu Rejonowego Oddziału PCK – pani Danuta Peda i pan Zdzisław Buda, pan Jacek Kowalski – członek Zarządu Fundacji – DAM SIEBIE, uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej nr 2 z wychowawczynią panią Barbarą Grodzicką, delegacja uczniów z Pierwszego Niepublicznego Gimnazjum w Sierpcu z panią Aleksandrą Pruszyńską.

Podczas uroczystości Piotr Jaworski, Paweł Żuławnik, Miłosz Waśko oraz uczniowie klasy I f o profilu medycznym z elementami ratownictwa złożyli ślubowanie na Sztandar Polskiego Czerwonego Krzyża. Poczet sztandarowy tworzyli przyjaciele Adama – Robert Marjański, Jakub Kowalski i Bartosz Skowroński, natomiast treść ślubowania odczytała pani Danuta Peda. Pan Zdzisław Buda odczytał uroczysty Akt Nadania imienia Adama Mikołaja Jaworskiego Drużynie Pierwszej Pomocy PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

Tego dnia nie mogło zabraknąć również wspomnień. Uczennica Marta Felczak przypomniała wszystkim zgromadzonym kim był Adam Jaworski, jakie miał pasje, zainteresowania, jak wiele dobrego w swoim krótkim życiu zrobił. Dopełnieniem tych niezwykłych wspomnień był multimedialny pokaz zdjęć z rodzinnego albumu, któremu w tle towarzyszyła nagrana i wykonana przez Adama piosenka zespołu Raz, Dwa, Trzy „Pod niebem pełnym cudów”.

Uroczystość zakończyło wystąpienie pani Agaty Jaworskiej i opiekunki Szkolnej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK pani Krystyny Witkowskiej. Społeczność szkolna natomiast uczciła minutą ciszy pamięć Adama Mikołaja Jaworskiego.