facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 Sukces Szkolnej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK
Sukces Szkolnej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 15 maja 2014 r. na terenie Wzgórza Tumskiego i Starego Rynku w Płocku odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach uczestniczyły drużyny z rejonu sierpeckiego i płockiego. Ten etap zawodów polegał na tym, że uczniowie musieli wykazać się zarówno umiejętnościami praktycznymi jak i wiedzą teoretyczną. Pierwsze pięć stacji stawiało przed drużynami wyzwanie prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy w pozorowanych sytuacjach. Ostatnia stacja pozwalała wykazać się wiadomościami dotyczącymi historii PCK i ratownictwa.

Pięcioosobowa drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego zajęła pierwsze miejsce w rejonie sierpeckim i trzecie miejsce w zawodach, tym samym kwalifikując się do etapu okręgowego Mistrzostw, który odbędzie się dnia 24 maja 2014 r. w Grodzisku Mazowieckim.

Reprezentację naszej szkoły w zawodach tworzyli: Michał Pikulski z kl. III a – kapitan, Robert Marjański z kl. II c, Jakub Kowalski z kl. II c, Bartłomiej Mazurek z kl. II f, Cezary Mosakowski z kl. II f. Zawodnikami rezerwowymi byli: Bartosz Skowroński z kl. II c, Kamil Zygmuntowicz z kl. I c. Opiekunem drużyny jest pani Krystyna Witkowska.