facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski


Już po raz 59. odbywa się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. To najstarszy konkurs recytatorski w Polsce, którego celem jest upowszechnianie różnorodnych form literackich i uwrażliwienie na piękno języka polskiego. Towarzystwo Kultury Teatralnej patronuje konkursowi, którego uczestnicy mogą rywalizować w czterech odrębnych turniejach:

- turniej recytatorski

- turniej „wywiedzione ze słowa”

- turniej teatrów jednego aktora

- turniej poezji śpiewanej.

15 kwietnia 2014 r. odbyły się eliminacje powiatowe organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. W turnieju recytatorskim Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego reprezentowały uczennice przygotowane przez polonistki p. A. Buczyńską i p. M. Peplinską.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Oliwia Szewczyk z kl. II e, która zaprezentowała Walc Cz. Miłosza i fragmenty Snu srebrnego Salomei J. Słowackiego.

Ten repertuar licealistka przedstawiła podczas eliminacji wojewódzkich, które odbyły się 29 kwietnia w Żyrardowie. Poziom turnieju recytatorskiego były bardzo wysoki i wyrównany. Wprawdzie Oliwia nie zakwalifikowała się do finału, ale jury zwróciło uwagę na ciekawą barwę jej głosu, świetną dykcję i oryginalną interpretację romantycznego monologu. Dla uczennicy udział w tegorocznej edycji konkursu stał się okazją do konfrontacji z innymi i zdobycia kolejnych doświadczeń scenicznych, aby doskonalić warsztat recytatorski.

Życzymy wytrwałości i sukcesów.