facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 Szkolny Konkurs Matematyczny „Delta” 2013/2014
Szkolny Konkurs Matematyczny „Delta” 2013/2014

W bieżącym roku szkolnym odbyła się w naszej szkole XVIII edycja Konkursu Matematycznego „Delta”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas pierwszych oraz drugich. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, pracy w grupie, a także pokazanie praktycznego zastosowania matematyki.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie zadaniem 35 uczniów (23 z klas pierwszych, 12 z klas drugich) było rozwiązanie dziesięciu zadań, dostosowanych poziomem do zagadnień zawartych w programach nauczania dla odpowiednich klas. Niektóre z zadań wymagały od nich poszerzenia swojej wiedzy przez odszukanie potrzebnych zagadnień lub wykazania się umiejętnością pracy w grupie. Po sprawdzeniu prac (zadań) komisja konkursu wyłoniła aż 17 uczniów (10 z klas pierwszych, 7 z klas drugich), którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu. Tym razem musieli się oni zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru złożonego z kilkunastu zadań. Do finału zakwalifikowało się 15 uczniów (8 z klas pierwszych, 7 z klas drugich), którzy rozwiązywali zadania z różnych działów matematyki w czasie 90 minut. Komisja konkursowa przyznała nagrody oraz wyróżnienia wśród uczniów klas pierwszych oraz drugich.

Uczniowie nagrodzeni:

 • Robert Nowicki z kl. I b – I miejsce
 • Grzegorz Relidziński z kl. I b – II miejsce
  • Mateusz Wojtczak z kl. II c – I miejsce
 • Jakub Wiśniewski z kl. II c – II miejsce.

Uczniowie wyróżnieni:

 • Anna Sobolewska z kl. I b
 • Marta Opalska z kl. I b
 • Tomasz Jankowski z kl. I b.

Nagrodzeni i wyróżnieni licealiści w tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego „Delta” otrzymali z rąk pani dyrektor Ewy Nowakowskiej nagrody książkowe ufundowane przez pana Jarosława Perzyńskiego, absolwenta naszego Liceum. Rozstrzygnięcie wyników konkursu odbyło się w Dniu Otwartym Szkoły – 29 kwietnia 2014 roku.

Koordynatorami konkursu byli nauczyciele matematyki – pani Barbara Białecka i pan Jarosław Falkiewicz.