Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 Konkurs Matematyczny Gamma rozstrzygnięty
Konkurs Matematyczny Gamma rozstrzygnięty

W listopadzie 2013 roku rozpoczęła się XIV edycja Konkursu Matematycznego Gamma organizowanego przez nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku. Główne cele przedsięwzięcia to: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy (trwał do 20 listopada 2013 roku) polegał na rozwiązaniu 10 zadań otwartych. Drugi odbył się 6 lutego 2014 roku w płockim liceum i miał formę testu wielokrotnego wyboru. W ramach trzeciego etapu, który miał miejsce 13 marca 2014 roku, należało rozwiązać 5 zadań otwartych.

W Konkursie Matematycznym Gamma wzięła udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra H. Sucharskiego. Do etapu drugiego zakwalifikowali się: Robert Nowicki (kl. I b), Marta Opalska (kl. I b), Łukasz Karczewski (kl. I b), Michał Krajewski (kl. I b), Mateusz Wojtczak (kl. II c), Tomasz Jankowski (kl. II c), Piotr Witkowski (kl. II c) oraz Katarzyna Trojanowska (kl. II c) – uczniowie pani Beaty Zdrojewskiej. Natomiast w trzecim etapie znaleźli się: Robert Nowicki i Mateusz Wojtczak (z największą liczbą punktów z I i II etapu).

30 kwietnia 2014 roku w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników, a nasi licealiści odnieśli kolejny sukces. Laureatem konkursu wśród uczniów klas pierwszych liceum został Robert Nowicki, zajmując I miejsce. Tytuł finalisty przypadł natomiast Mateuszowi Wojtczakowi.

Serdecznie gratulujemy!