Dzień Otwarty

29 kwietnia 2014 roku Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w swoich progach przyjmowało wyjątkowych gości. Z okazji Dnia Otwartego do szkoły przybyła liczna grupa uczniów klas trzecich gimnazjów powiatu sierpeckiego.

Z myślą o młodszych koleżankach i kolegach społeczność szkolna przygotowała wiele niespodzianek i atrakcji. Wizytę w LO gimnazjaliści rozpoczęli od obejrzenia prezentacji multimedialnej, dzięki której mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. Uatrakcyjnieniem imprezy okazał się niewątpliwie program artystyczny „W licealnym kalejdoskopie”. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: Kamil Frątczak, Lena Hadi, Natalia Zalewska, Sylwia Wójcik, Kuba Kowalski (wokaliści), Agata Kajkowska, Emilia Borowska, Kasia Bąk, Magda Mielnikow, Magda Górka, Daria Żołnowska, Kamil Frątczak, Bartosz Skowroński, Dawid Smoliński, Arek Jachimowicz, Dawid Woźnicki, Kamil Sekulski (grupa taneczna) oraz Ola Garwacka i Ania Domżalska (duet taneczny). Występy licealistów – obrazujące ich artystyczne dokonania, a także najważniejsze wydarzenia z życia szkoły – wzbudziły ogromne zainteresowanie, o czym świadczyły gromkie brawa i żywa reakcja publiczności. Spotkanie w hali sportowej zakończyło się żywiołowym tańcem ZumbaLO w wykonaniu zaproszonych gości i gospodarzy. Była to z pewnością kolejna niespodzianka i okazja do wspólnej zabawy.

Tego dnia gimnazjaliści zapoznali się również z wystawami tematycznymi prezentującymi osiągnięcia licealistów, a także wzięli udział w warsztatach tematycznych profili poszczególnych klas. Uczniowie mieli do wyboru: warsztat teatralny („Teatr w ruchu i emocjach – emocje i ruch w teatrze”), warsztat informatyczny („Komunikacja wizualna”), warsztat komunikacji interpersonalnej („Ty, ja rozmowa trwa”), warsztat językowy („Język obcy na wesoło”), warsztat matematyczny („O intuicji, myśleniu i matematyce, czyli matematyczne origami”), warsztat przyrodniczy („Bawmy się zmysłami”), pokaz testu sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy sportowej, a także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas Dnia Otwartego do dyspozycji gości był również Szkolny Ośrodek Kariery. Przyszli licealiści mogli zdiagnozować swoje predyspozycje zawodowe, zasięgnąć informacji na temat „zawodów przyszłości” oraz skonsultować się z doradcą zawodowym. Poza tym młodzież zapoznała się z bazą lokalową szkoły, terminarzem, dokumentami i regulaminem rekrutacyjnym.

Koordynatorem Dnia Otwartego w szkole była pani Beata Karpińska – doradca zawodowy w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego. Część artystyczną przygotowały panie: Jadwiga Chojnacka i Agata Jaworska. Za przygotowanie warsztatów tematycznych profili poszczególnych klas odpowiedzialni byli nauczyciele. Uroczystość w hali sportowej poprowadzili uczniowie: Ola Kopycińska, Sylwia Wójcik, Natalia Zalewska oraz Bartosz Skowroński.