facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II
Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

30 kwietnia 2014 r. w Szczutowie, w celu uczczenia kanonizacji Jana Pawła II, miała miejsce miła uroczystość, którą uświetniły swoją obecnością władze kościelne, powiatu sierpeckiego i gmin. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął starosta pan Jan Laskowski. Jednym z punktów programu było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu recytatorskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Sprawa” i Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie.

Cel przyświecający konkursowi przebiegającemu pod hasłem „Z wolna słowom odbieram blask…”, to nie tylko popularyzacja poezji Karola Wojtyły, lecz także uwrażliwienie młodego człowieka na najważniejsze wartości życiowe poruszane przez papieża Jana Pawła II w jego twórczości. I rzeczywiście, recytacja zaprezentowana zarówno przez dzieci ze szkół podstawowych, jak i przez gimnazjalistów oraz młodzież licealną świadczyła o zrozumieniu wygłaszanych tekstów i płynącego z nich przesłania.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury przyznało I miejsce ex aequo Marcie Felczak reprezentującej Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu i Patrykowi Szczepańskiemu z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu. III miejsce zajęła również uczennica naszego Liceum Kinga Lasek. Obie laureatki do konkursu były przygotowywane przez panią Annę Buczyńską. Nagrodzonym dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.