facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2013/2014 Paulina Okraszewska finalistką Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego
Paulina Okraszewska finalistką Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego

Organizowany od 1999 roku Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, głównie, lecz nie wyłącznie, klas maturalnych. Jego celem jest promocja młodych, utalentowanych matematycznie ludzi z całej Polski. W tegorocznej edycji, która została zainaugurowana 19 listopada 2013, wzięło udział ponad 4000 uczestników.

Konkurs składał się z trzech etapów rozgrywanych poprzez Internet oraz finału odbywającego się w Politechnice Warszawskiej. Dwa pierwsze etapy polegały na zaznaczeniu właściwych wariantów odpowiedzi w zadaniach otrzymanych ze strony internetowej konkursu. Zadania były losowane ze specjalnej bazy opracowanej i stale uzupełnianej przez zespół matematyków z Politechniki Warszawskiej we współpracy z nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych. Po zdobyciu określonej liczby punktów uczestnik przechodził do następnego etapu. W trzecim etapie, który trwał w bieżącej edycji do 3 kwietnia 2014 roku, uczestnicy losowali zestaw 10 zadań i przesyłali je wraz z pełnymi rozwiązaniami. W bieżącym roku nadesłano 190 prac. Spośród ich autorów wyłonieni zostali finaliści konkursu.

Zadania konkursowe nie były typowymi zadaniami szkolnymi, wykraczały również poza zakres treści programowych szkoły ponadgimnazjalnej. Ich poziom trudności wzrastał wraz z etapem, a rozwiązania często wymagały niestandardowego wieloetapowego rozumowania oraz umiejętności twórczego myślenia.

W sobotę 12 kwietnia 2014 r. odbył się finał XV edycji Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W ciągu trzech godzin 152 uczestników – finalistów (z całej Polski) z najlepszymi wynikami uzyskanymi podczas części internetowej rozwiązywało 5 zadań, które tworzone były z myślą o tym, aby wskazać uczniów obdarzonych prawdziwym talentem matematycznym.

W bieżącym roku tytuł finalisty uzyskała Paulina Okraszewska z klasy III C – uczennica pani Beaty Zdrojewskiej.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się we wtorek 29 kwietnia 2014 r. w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!