Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 Finał Powiatowego Konkursu Multimedialnego „Nauczanie Jana Pawła II do młodych”
Finał Powiatowego Konkursu Multimedialnego „Nauczanie Jana Pawła II do młodych”

W dniu 17 maja 2012 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbył się finał Powiatowego Konkursu Multimedialnego „Nauczanie Jana Pawła II do młodych” pod hasłem „Dekalog – dziesięć drogowskazów na drodze do szczęścia, które nigdy się nie kończy”. Został on objęty patronatem przez Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów szkół gimnazjalnych nauczaniem Jana Pawła II, przybliżenie wartości zawartych w Jego nauczaniu, ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości w codziennym życiu, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, wdrożenie do korzystania z różnych źródeł informacji oraz kształtowanie umiejętności dokonywania selekcji informacji.

Konkurs był przeprowadzony dwuetapowo [etap szkolny i powiatowy]. W pierwszym etapie – w ramach lekcji religii – uczniowie zapoznali się z przesłaniem homilii Jana Pawła II wygłoszonych podczas IV pielgrzymki do Polski. Następnie gimnazjaliści pod kierunkiem nauczycieli religii i informatyki przygotowali prezentacje multimedialne. W tym etapie uczestniczyli uczniowie z pięciu gimnazjów powiatu sierpeckiego oraz zostały przygotowane 33 prace. Do etapu powiatowego szkolne komisje konkursowe zakwalifikowały dziewięć prac z następujących szkół: Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie, Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu.

Jury w składzie: ks. Aleksander Seniuk – wicedyrektor Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie, pani Katarzyna Kania – pracownik działu oświatowego Instytutu Papieża Jana Pawła II oraz pani Danuta Gąsiorowska, pani Ewa Jancewicz, ks. Dariusz Skoczylas – nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego, dokonało oceny prac multimedialnych. Wpływ na ocenę prac konkursowych miały następujące kryteria: zgodność treści z hasłem konkursu, poprawność merytoryczna zawartych treści, oryginalność pracy, stopień trudności użytych technik oraz estetyka wykonania, czytelność, przejrzystość, spójność, samodzielność i podanie bibliografii.

Laureatami konkursu zostali:

Michał Dołasiński z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu [uczeń pani Marzanny Jabłońskiej, pani Marty Turalskiej] – I miejsce

Magdalena Krasińska z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie [uczennica ks. Pawła Kowalskiego] – II miejsce

Marta Gapińska z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie [uczennica pani Ewy Szmytkowskiej, ks. Pawła Kowalskiego] oraz Bartosz Gołębiewski z Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu [uczeń pana Józefa Urbańskiego] – ex aequo III miejsce.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy. Wszyscy finaliści – nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, opiekunowie – album oraz podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.

Nagrody książkowe i pieniężne zostały ufundowane przez Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie. Uczestnicy konkursu otrzymali również nagrody książkowe od Wydawnictwa WAM oraz Edycji Świętego Pawła.

Powiatowy Konkurs Multimedialny „Nauczanie Jana Pawła II do młodych” spotkał się z życzliwym przyjęciem nauczycieli i uczniów, a tym samym doczeka się kolejnych edycji. Inicjatorem i organizatorem pierwszej edycji konkursu jest pani Ewa Jancewicz.