facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 Dzień Języka Niemieckiego z Deutsch-Wagen-Tour
Dzień Języka Niemieckiego z Deutsch-Wagen-Tour

Dnia 26 kwietnia 2012roku gościliśmy w naszej szkole panią Magdalenę Jurowską, lektora języka niemieckiego z Instytutu Goethego w Warszawie w ramach Dnia Języka Niemieckiego. Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia uczniom w języku polskim i w języku niemieckim idei Ogólnopolskiego Projektu „Deutsch-Wagen-Tour”. Istotą kampanii jest odwiedzanie szkół na terenie całej Polski przez lektorów Instytutu, którzy poruszają się pięcioma specjalnie oznakowanymi samochodami wypełnionymi „po brzegi” materiałami dydaktycznymi i sprzętem audiowizualnym. Lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego i w sposób niekonwencjonalny przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Koordynatorem projektu jest Instytut Goethego w Warszawie, a patronat honorowy objęło nad projektem Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pani Magdalena Jurowska przybyła do nas samochodem oznakowanym logo „Deutsch-Wagen -Tour” wyposażonym w różnego rodzaju pomoce naukowe, płyty z muzyką, materiały dydaktyczne oraz drobne prezenty dla uczniów i nauczycieli. Po przedstawieniu idei w/w projektu uczniowie wysłuchali piosenki w języku niemieckim pt. „Einer von Zweien” w wykonaniu uczennicy z klasy II a Magdaleny Gapińskiej.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie z klas pierwszych i drugich uczący się języka niemieckiego w zakresie podstawowym wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panią Magdalenę Jurowską. Zajęcia trwały 45 minut. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach językowych, podczas których poznawali części ciała, tańczyli, gimnastykowali się i bawili z chustą animacyjną. Pierwsza część warsztatów zakończyła się konkursem na temat wiedzy o Niemczech. Uczniowie za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali drobne nagrody.

Druga część warsztatów przeznaczona była dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego i trwała ok. 90 minut. Zajęcia polegały na krótkim zapoznaniu się, zadawaniu pytań o samopoczucie. Były także wyliczanki, chusta animacyjna, rozsypanki literowe, wyścigi, konkurs. Na koniec spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Was ist typisch deutsch?”. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty na temat krajów niemieckojęzycznych, najlepsi zostali nagrodzeni.

Są to:

I miejsce Maja Zdaniewicz z kl. II f

II miejsce Patrycja Wesołowska z kl. I d

III miejsce Jakub Bigorajski z kl. I c.

Był to dzień pełen wrażeń. Uczniowie mieli szansę wziąć udział w ciekawych grach, zabawach i konkursach związanych z nauką języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że dzięki takiej formie zajęć zachęciliśmy naszych uczniów do nauki języka niemieckiego.