Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Dnia 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Dyrekcja, rada pedagogiczna, uczniowie oraz zaproszeni goście zgromadzili się o godzinie 9.00 w hali sportowej sierpeckiego liceum. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pani dyrektor Ewy Nowakowskiej, która przede wszystkim pogratulowała uczniom promocji do klasy programowo wyższej, a także podziękowała nauczycielom za trud i pracę włożone w nauczanie i wychowanie młodzieży. W przemówieniu pani dyrektor nie zabrakło też życzeń spokojnych, udanych i bezpiecznych wakacji obfitych w piękną pogodę oraz wiele niezapomnianych przygód.

Zakończenie roku szkolnego jest nie tylko chwilą podsumowań i refleksji, ale też dniem, w którym uczniowie za swoją postawę i pracę otrzymują nagrody. Świadectwa z wyróżnieniem odebrało w tym roku 31 osób, poza tym uhonorowano również laureatów olimpiad, konkursów, zawodów sportowych oraz tych, którzy szczególnie angażowali się w pracę na rzecz innych i szkoły. Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku p. Barbara Zielińska wręczyła uczniom naszej szkoły nagrody za udział w Konkursie Fotograficznym „Nie ma dzieci – są ludzie” zorganizowanym z okazji Roku Janusza Korczaka. Nagrodę Starosty z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia p. Bogusławy Lewandowskiej otrzymał w tym roku Marcin Buczyński z klasy II c. Uroczystość w hali sportowej zakończyło wystąpienie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, po którym uczniowie udali się do sal lekcyjnych na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcą.

Mijający rok z pewnością można zaliczyć do udanych. Dziesięć ostatnich miesięcy to przede wszystkim czas wyrzeczeń, intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i ważnych umiejętności. O tym, że było warto świadczą często niemałe uczniowskie sukcesy. Poza tym społeczność szkolna podjęła wiele ważnych przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze społecznym oraz edukacyjnym. Mamy nadzieję, że po dwumiesięcznej przerwie radośni, wypoczęci oraz pełni zapału do nauki powrócimy w mury naszej szkoły.