facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 Konkurs dla kibiców futbolu: typujemy wyniki rozgrywek Euro 2012
Konkurs dla kibiców futbolu: typujemy wyniki rozgrywek Euro 2012

Euro 2012 to niewątpliwie największe wydarzenie sportowe w dziejach naszej ojczyzny. Rozgrywkom kibicują wszyscy: starsi, młodsi, mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Atmosfera towarzysząca piłkarskim zmaganiom nie ominęła również społeczności naszego liceum, w wyniku czego na lekcjach języka rosyjskiego pojawił się pomysł konkursu.

Konkurs dotyczył dwóch najważniejszych dla nas spotkań, tzn. Polska – Rosja, Polska – Czechy i polegał na wytypowaniu wyniku rozgrywek piłkarskich. Uczniowie przygotowali dwujęzyczne plakaty, na których każdy mógł wpisać przewidywany wynik meczu. Ostateczny wynik konkursu był następujący:

Mecz Polska – Rosja: głosowało 80 osób, na wygraną naszej drużyny postawiło 29 osób, remis typowało 9 osób, natomiast przegraną obstawiły 42 osoby. Ostatecznie 5 kibiców wytypowało wynik, który padł podczas meczu, czyli 1:1. Główna nagroda przypadła Agacie Lis z klasy I c, a pozostali: p. Janusz Buczyński, Przemek Cyl z klasy I c, Ania Waćkowska z klasy II a oraz Ania Krzywdzińska z klasy II a otrzymali „zestawy kibica”.

Mecz Polska – Czechy: głosowało 126 osób, w tym tylko 2 osoby podały wynik, który padł podczas meczu, czyli 0:1. Główna nagroda przypadła Maćkowi Gierze z klasy I d, natomiast Krzysiek Grodzicki z klasy II e otrzymał „zestaw kibica”.

Upominki wszystkim nagrodzonym wręczyła pani wicedyrektor Ewa Jancewicz.

Warto nadmienić, iż konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a wyniki typowali nie tylko uczniowie, ale też pracownicy naszej szkoły. Ponieważ pomysł całego przedsięwzięcia pojawił się w ramach lekcji języka rosyjskiego, dlatego też podczas tych zajęć odbyło się ostateczne podsumowanie. Uczniowie, oczywiście w języku rosyjskim, wyrażali swoje opinie, emocje, odczytywali zebrane po meczach komentarze, zarówno kibiców rosyjskich, czeskich, jak i polskich.

Konkurs zorganizowała p. Barbara Kotarska wraz ze swoimi uczniami, którzy uczą się języka rosyjskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.