facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 Projekt „Partycypacja społeczna – Młodzież LO dla powiatu sierpeckiego”
Projekt „Partycypacja społeczna – Młodzież LO dla powiatu sierpeckiego”Dnia 6 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektów: CEO „Młody Obywatel” oraz „Partycypacja społeczna – Młodzież LO dla powiatu sierpeckiego”. Obydwa projekty wiele łączyło. Stworzone zostały z myślą o pogłębianiu więzi społecznych, promowaniu i rozwoju społeczności lokalnych. Autorką drugiego projektu jest p. Zofia Froncek – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie.

Celem projektu „Partycypacja społeczna” było przede wszystkim pobudzenie do działania na rzecz innych, otwarcie się na nowe sytuacje i wyzwania, jak również zaznajomienie z działalnością samorządu terytorialnego.

Pierwszy etap obejmował zapoznanie uczniów z celami projektu, dokonanie analizy statystycznej oraz zebranie przez uczniów materiałów potrzebnych do realizacji projektu. W kolejnym etapie nastąpiło przygotowanie opracowanych materiałów, przeprowadzenie warsztatów z uczniami na temat „Partycypacja społeczna – my dla naszej miejscowości”, omówienie gotowych propozycji imprez z pracownikami samorządu terytorialnego, ich realność wdrożenia. W ostatnim, trzecim etapie została przygotowana wystawa „Miasto i gminy – nasza mała ojczyzna” oraz przeprowadzono sesję podsumowującą projekt.

Na sesję podsumowującą młodzież zaprosiła przedstawicieli instytucji, które współpracowały w ramach obydwu projektów. Gościliśmy starostę powiatu p. Jana Laskowskiego, dyrektora Muzeum Wsi Mazowieckiej p. Jana Rzeszotarskiego, wójta gminy Szczutowo p. Andrzeja Twardowskiego oraz p. skarbnik Hannę Domagalską, przedstawiciela prasy lokalnej p. Dorotę Żbikowską, dyrekcję szkoły i nauczycieli. Sesję poprowadzili licealiści: Aleksandra Penszyńska z kl. II g i Marcin Buczyński z kl. II c. Prezentację multimedialną na temat partycypacji społecznej zaprezentowała Anna Krymka z kl. II g, autorka najciekawszej prezentacji.

W ramach projektu „Partycypacja społeczna – młodzież LO dla mieszkańców powiatu sierpeckiego” młodzież naszej szkoły przygotowała prace promujące ciekawe zakątki swoich miejscowości. Podczas warsztatów, które odbyły się w naszym liceum, stworzono wiele interesujących projektów dotyczących imprez i wydarzeń, mogących przyciągnąć wielu młodych ludzi. Tworząc projekty, stawiano na promocję terenów, które nie są znane wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. Jednym z najciekawszych projektów jest organizacja Festiwalu Muzycznego „Błękit Jezior” o charakterze pikniku rodzinnego, który miałby się odbyć nad jednym z jezior leżących w Szczutowie.

Uczniowie z kl. I c – mieszkańcy gminy Szczutowo: Karol Mosakowski, Marcin Twardowski, Joanna Komorowska wcześniej przedstawili na spotkaniu w gminie Szczutowo wyżej wymieniony projekt.

Obecny na sesji p. Andrzej Twardowski, wójt gminy Szczutowo stwierdził, że jest duże prawdopodobieństwo realizacji tego projektu.

Wystawa, która została zorganizowana przedstawiała prace uczniów promujące ich „Małe Ojczyzny” przez okres około dwóch tygodni cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów, którzy z wielkim zaciekawieniem odnosili się do prezentowanych prac.

Pokaż galerię