Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 Konkurs ortograficzny
Konkurs ortograficzny

12.06.2012 r. zakończył się I Szkolny Konkurs Ortograficzny przygotowany przez panią Annę Buczyńską przy współpracy z panią Małgorzatą Chalicką i panią Marleną Bogucką. Cieszył się on sporym zainteresowaniem, gdyż uczestniczyło w nim 72 uczniów, którzy zmagali się z wieloma pułapkami ortograficznymi.

Ostatecznie do drugiego etapu zakwalifikowało się 11 osób. Tym razem musiały one napisać dyktando. Jednak zwycięzcy jeszcze nie wyłoniono, gdyż dwoje uczestników, tzn. Patrycja Wesołowska i Marcin Buczyński osiągnęli identyczny wynik.

W związku z tym musieli oni spotkać się jeszcze raz i napisać tekst przygotowany przez panią M. Chalicką. Tym razem najlepiej uczyniła to Patrycja Wesołowska z klasy I d, która zajęła I miejsce i zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii”, drugie miejsce zajął Marcin Buczyński z klasy II c, a trzecie Paulina Winiarek z klasy II g.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!