Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 III miejsce Żanety Jasińskiej w VI Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi przeciwko patologiom społecznym”

Dnia 4 czerwca 2012 roku został rozstrzygnięty VI Ogólnopolski Konkurs „Młodzi przeciwko patologiom społecznym” zorganizowany przez Wyższą Szkołę Nauk Społecznych w Warszawie. Przedsięwzięcie zrealizowano z udziałem następujących partnerów: Wolontariat programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji, Fundacja Pedagogium, Fundacja Kidprotect.pl oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka.

Ideą konkursu było zainteresowanie uczniów, nauczycieli oraz pedagogów problematyką twórczej profilaktyki środowiskowej ze zwróceniem uwagi na współczesne metody przeciwdziałania patologiom społecznym, które opierają się na działaniach kulturo-technicznych, teatrze, muzyce, sporcie, plastyce. Tegoroczna edycja konkursu obejmowała dwa etapy:

· wykonanie pracy konkursowej w jednej z dwóch kategorii: Myślenie Słowem [list, opowiadanie, esej, rozprawka, dramat, etc.] oraz Myślenie Obrazem [sesja fotograficzna, film, komiks, plakat, obraz, etc.]

· test i konferencja dla 100 finalistów pierwszego etapu.

Tematy prac dotyczyły jednego z trzech obszarów:

· Internet [ile wolności, ile bezpieczeństwa; rozrywka czy nałóg?]

· Autorytet [wzór, lider, guru?]

· Samorządność [w inspiracjach Janusza Korczaka].

W VI edycji konkursu wzięła udział uczennica klasy II a Żaneta Jasińska, która zajęła III miejsce w II etapie zmagań. Opiekunem Żanety jest p. Iwona Bielicka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!