Home Aktualności Wydarzenia 2011/2012 Wyróżnienie II stopnia w finale Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA

Od kilku lat Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO – PLANETA”, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej z dwóch form: teście konkursowym i konkursie prac indywidualnych /praca pisemna lub albumowa/.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody Polski biorąc udział w tym konkursie.

Test nadesłany przez komitet organizacyjny rozwiązywało w dniu 7 marca 2012 r. dwudziestu uczniów z kl. I-III, którzy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli biologii p. Krystyny Witkowskiej i p. Marzanny Urbańskiej.

Wyniki konkursu ogłoszono w drugiej połowie maja. Najwięcej punktów uzyskał uczeń klasy I e Krzysztof Urbański zdobywając wyróżnienie II stopnia w kraju. Karolina Kraska również z klasy I e otrzymała wynik bardzo dobry. Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Marzanna Urbańska.