Home Aktualności Wydarzenia Do roku 2006 Konkurs Moje finanse - z klasy do kasy"
Konkurs Moje finanse - z klasy do kasy"
Dnia 20 marca 2006 r. w auli Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku odbył się finał regionalny ogólnopolskiego konkursu „Moje finanse - z klasy do kasy", organizowanego przez „Gazetę Wyborczą", Narodowy Bank Polski, Fundację Kronenberga oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Był on zwieńczeniem 8 tygodni inwestowania wirtualnych 100 000 zł na giełdzie. Udział w konkursie wzięło ok. 200 komitetów, w tym 5 zespołów z naszej szkoły, składających się z uczniów I klas. Ich opiekunem była p. prof. Zofia Froncek -  nauczyciel podstaw przedsiębiorczości. Do finału regionalnego zakwalifikował się jeden z nich w składzie: Michał Antoszewski, Michał Krawczyk, Maciej Markowski, Łukasz Redecki, Paweł Szewczuk. Finał polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy ekonomicznej, składającego się z 30 pytań. Uczniowie naszego liceum zdobyli 22 punkty, co było drugim rezultatem. Jednak po zsumowaniu wyników testu z zarobionymi wcześniej pieniędzmi „JEDI TEAM” uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu. Każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody. Zachęceni sukcesem członkowie komitetu, przygotowują się już do kolejnych konkursów związanych z inwestowaniem na giełdzie.

Osoby biorące udział w ogólnopolskim konkursie Moje Finanse Z Klasy do Kasy:

Michał Krawczyk

Maciej Markowski