Home Aktualności Wydarzenia Do roku 2006 Spotkanie z panem Robertem Brudnickim
Spotkanie z panem Robertem Brudnickim

Dnia 3 marca 2006 r.  do naszej szkoły przybył gość specjalny- pan Robert Brudnicki. Tym razem nie jako uczeń w szkolnym uniformie, lecz pracownik Zakładu Geografii Społecznej i Turystyki UMK w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Spotkanie zorganizowała pani Magdalena Szpanowska z  pomocą swych wychowanków- uczniów z klasy II f.
Pan Brudnicki zaprezentował ciekawy wykład na temat: „ Turystyka XXI wieku  - nowe formy i regiony turystyczne.” Zagadnienie to jest mu szczególnie bliskie, gdyż pisał on doktorat  o aktywności turystycznej mieszkańców dużych miast. Chociaż posiada tytuł doktora, mówi skromnie, że „ nie chcę się określać jako naukowiec z krwi i kości (…) jestem geografem i moją rolą jest dostarczanie informacji”.
Po części dydaktycznej przyszła pora na opowieści o pracy zawodowej, wspomnienia i refleksje na temat nauki naszego gościa w liceum.
Bardzo ciepło, otwarcie i  z uśmiechem na ustach opowiadał o nauczycielach oraz koleżankach i kolegach z klasy, określanej wtedy jako „klasa do zadań specjalnych”. Szczęście, że dziś już nie są wymierzane kary za wszelkie próby „identyfikowania się”.
Przeglądając szkolne kroniki pan Brudnicki przypominał sobie humorystyczne sytuacje np. zabawę czerwonym sprayem w toalecie lub wesołe wycieczki do Warszawy, które wzbudziły naszą sympatię.
W trakcie trwania spotkania doktor Brudnicki starał się również przekazać jak najwięcej informacji o swym stanowisku. Dowiedzieliśmy się, że jako adiunkt musi zdobywać kolejne stopnie naukowe. I chociaż o swej pracy mówi „ciężki kawałek chleba”, po chwili dodaje, że lubi to co robi i dzięki temu spełnia swoje marzenia, do czego i nas namawia.
Jako geograf uwielbia podróże o których opowiada z iskierką w oku.  Do tej pory doktor odwiedził piętnaście państw Europy. Jednak spytany o ulubione miejsce, do którego lubi wracać, odpowiada- „lubię wracać do domu”. Pomimo natłoku zajęć znajduje czas na wakacje z rodziną, jedzie wtedy do wsi Wełtyń w zachodniopomorskim, by wyciszyć się, odpocząć od miastowego zgiełku i życia na pełnych obrotach. Największym turystycznym marzeniem naszego gościa jest jednak wyjazd na Malediwy.
Dla nas- przyszłych studentów pan Brudnicki przekazał wskazówki na temat wyboru kierunku studiów i marzeń, które powinniśmy za wszelką cenę realizować. I tak: powinniśmy bezwzględnie się uczyć, wybrać właściwą szkołę (najlepiej techniczną) , oraz słuchać rodziców.
To na pewno dobre rady, ale czy nasz absolwent  kilkanaście lat temu ściśle ich przestrzegał ? Zostawmy to pod znakiem zapytania…

Natalka Mikulska
Anna Pietrzykowska