facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
Home Aktualności Wydarzenia Do roku 2006 Spotkanie z Biskupem Piotrem Jareckim
Spotkanie z Biskupem Piotrem Jareckim
Dnia 6 lutego 2006 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Księdzem Biskupem Piotrem Jareckim – absolwentem naszego liceum. Było ono kolejnym z cyklu „A jednak warto”. Ksiądz Biskup zaproszony został przez p. dyrektor Ewę Nowakowską.  Scenariusz tego wyjątkowego spotkania przygotowała p. prof. Ewa Jancewicz z młodzieżą. Oprawą muzyczną zajęła się p. prof. Dorota Nawrocka z zespołem „Duszki”. Prowadzącymi byli Monika Krymka i Adrian Kapuściński.
Przybycie Księdza Biskupa poprzedziły ożywione rozmowy reprezentantów klas oraz zaproszonych gości i ostatnie przygotowania organizatorów. Spotkanie miało formę wywiadu. Ksiądz Biskup odpowiadał na pytania. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak wyglądało  Jego dzieciństwo, poznać ulubione formy spędzania czasu wolnego. Ksiądz Biskup opowiadał o najlepszych nauczycielach oraz swoich zainteresowaniach.
Gość przybliżył słuchaczom drogę swojego powołania. Wspominał, że ostateczną decyzję o służbie Bogu podjął w klasie maturalnej, kiedy to postanowił wstąpić do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, z którego po dwóch latach przeniósł się do seminarium w Warszawie. Najlepiej Ksiądz Biskup wspomina czasy studiów w Rzymie, gdzie poznał klimat Wiecznego Miasta, a także realizm wolnego świata. Po studiach powrócił do kraju i zajął się działalnością duszpasterską.
Ksiądz Biskup wypowiedział się w kwestii Unii Europejskiej oraz organizacji, których jest współzałożycielem lub działaczem. Poruszył temat współczesnej młodzieży, opowiadał o swoich obserwacjach i odczuciach wobec ludzi młodych. Udzielił kilku cennych rad życiowych, których wyrazem może być motto „Dawać świadectwo prawdzie”.
Na zakończenie spotkania Księdzu Biskupowi wręczono bukiet przepięknych kwiatów oraz podziękowanie. Jego Ekscelencja obiecał, że odprawi Mszę Świętą w intencji naszego liceum.
Z całą pewnością było to niecodzienne spotkanie z wyjątkowym Gościem. Miało szczególny charakter nie tylko ze względu na aspekt duchowy czy religijny. Przypomniało wszystkim o konieczności przestrzegania i szanowania tradycyjnych norm moralnych wynikających z dorobku całej chrześcijańskiej kultury europejskiej. Gość uświadomił zebranym jak istotne są w życiu wartości i autorytety pozwalające realizować każdemu jego cele.
Magda, Kasia, Marcin