Home Aktualności Wydarzenia Do roku 2006 Pomódlmy się w Noc Betlejemską
Pomódlmy się w Noc Betlejemską

Dnia 22 grudnia w świetlicy szkolnej został zaprezentowany program słowno – muzyczny pt. Pomódlmy się w noc Betlejemską. Swoją obecnością zaszczycił nas Ks. Dziekan A. Więckowski oraz przedstawiciele klas VI z SP 3.
Uczniowie klas I h, i III b, d, g i h wprowadzili nas w Uroczystość Świąt Bożego Narodzenia czytając wiersze ks. Jana Twardowskiego.
Jak się okazało to była „Iście anielska noc”, bowiem nasi młodzi artyści ubrani w białe szaty na tle nieba usłanego gwiazdami wyglądali niczym zwiastuny ogłaszające całemu światu, że oto w mieście Betlejem narodził się nam Zbawiciel – Mesjasz Pan zachęcają nas do ufnej modlitwy w tą wyjątkowa noc w roku.
Pani profesor Dorota Nawrocka wraz z zespołem „Duszki” rozkołysała nas rytmem kolęd i uroczym śpiewem wokalistek zachęciła obecnych na Sali do wspólnego kolędowania.
Słowo Boże z Ewangelii św. Łukasza z wielka mocą odczytał Arek.
Najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe złożyli: ks. Dziekan A. Więckowski, Pani profesor Z. Froncek oraz Dorota Purzycka.
Ks. Krzysztof Dziadak dzielnie czuwał nad całością spotkania. To dzięki naszemu duszpasterzowi mieliśmy ten mały,  biały opłatek, który choć taki kruchy,  tak wiele może dobra uczynić o czym czytała Agnieszka i Dorota.
Marcin zatroszczył się  o ustawienie szopki przywiezionej z Hiszpanii.