facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
Home Aktualności Wydarzenia Do roku 2006 Spotkanie z Panią Hanną Kurtą
Spotkanie z Panią Hanną Kurtą

W związku ze zbliżającą się 90 rocznicą istnienia LO w Sierpcu organizowane są spotkania z byłymi uczniami naszej szkoły. Właśnie w tym celu kl. IIa i IIb 19 grudnia 2005 roku spotkały się z absolwentką LO, Przewodniczącą Rady Powiatu, Hanną Kurtą.
Spotkanie rozpoczęło krótkie wprowadzenie pana Janusza Buczyńskiego. Następnie głos zabrała Pani Hanna Kurta. Opowiadała o swoich szkolnych latach, nauce, profesorach, koleżance, z którą 12 lat siedziała w jednej ławce i wielu ciekawych sytuacjach z tamtych czasów. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest pyłochłon, którym pokryta była podłoga, z niedowierzaniem słuchali o fartuszkach, dużym rygorze czy też o godzinie policyjnej. Nie zabrakło również przyjemnych wspomnień, takich jak szkolne potańcówki lub znane ciastka z kremem i wisienką nasączoną alkoholem. Zjedzenie takiego smakołyku było już pewnym przestępstwem, zwłaszcza gdy robiło się to w czasie przerwy, „wyskakując” do nie istniejącej już kawiarni „Parkowa”.
Pani Hanna bardzo dobrze wspomina naukę w naszej szkole, była jedną z najlepszych uczennic. Już od najmłodszych lat interesowała się zwierzętami, przyrodą, jej mocną stroną były przedmioty ścisłe. Dlatego też jako kierunek studiów wybrała sobie chemię. Dzięki dociekliwym pytaniom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów na temat naszego gościa i nie tylko. Pani Przewodnicząca mówiła nam o swojej fascynacji ogrodem, miłości do zwierząt, ale również zaskoczyła nas informacją o rozbudowie basenu i powstaniu nowego kompleksu sportowego.
Obecnie Pani Hanna Kurta jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, która mieści się w dawnym budynku LO. Czy to tylko przypadek? A może w naszej szkole jest coś bardzo wyjątkowego, co tak przywiązuje ludzi, że trudno im rozstać się z tym gmachem...?