Home Aktualności Wydarzenia Do roku 2006 Sprawozdanie ze spotkania uczniów klasy 1f z panią Dorotą Bobrowską
Sprawozdanie ze spotkania uczniów klasy 1f z panią Dorotą Bobrowską

21 kwietnia 2006r. o godzinie 9.00 w świetlicy Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu odbyło się spotkanie uczniów klasy 1F z byłą polonistką naszej szkoły- Panią Dorotą Bobrowicz. Gość został zaproszony przez Panią dr Danutę Lipińską oraz jej klasę wychowawczą.

Tego samego dnia przed spotkaniem uczniowie obejrzeli spektakl wystawiony i nagrany kilka lat temu, który został wyreżyserowany przez Panią Bobrowicz.  Wszyscy byli zdziwieni
z jakim rozmachem zorganizowane było to przedsięwzięcie- aktorzy mieli wspaniałe stroje, zachwycali swą grą, a więc już na początku spotkania - po przywitaniu Naszego Gościa utworem wykonanym przez koleżankę Darię Dąbrowską - padły pytania dotyczące kółka teatralnego prowadzonego przez Panią Bobrowicz, oraz licznych wyjazdów z uczniami na spektakle i do opery. Nikt nie miał wątpliwości, że teatr to największa pasja Naszego Gościa! Pani Bobrowicz ze wzruszeniem wspominała wypowiedzi i komentarze uczniów po obejrzeniu sztuki- często były one bardzo spontaniczne ( „Sorko! Hamlet był przystojny, boski- szok!”), a nieraz powrotowi z teatru do domu towarzyszyła cisza i skupienie, rozmyślanie nad przesłaniem obejrzanej sztuki.

Pani Bobrowicz chętnie opowiadała klasie 1F o swojej pracy w szkole- przytaczała liczne, często bardzo zabawne anegdotki z lekcji, wspominała swoje klasy wychowawcze, opowiadała o przygotowywaniu uczniów do olimpiady z języka polskiego i do konkursów recytatorskich i przekonywała, że najpiękniejszym zawodem jest zawód nauczyciela. Wszyscy zauważyli, że Pani Bobrowicz uwielbia pracować z młodzieżą, przekazywać jej wiedzę i ukazywać młodym ludziom piękno języka polskiego.
W przerwach między wspomnieniami uczniowie klasy 1F prezentowali swoje umiejętności- Ilona Szumańska zagrała na gitarze utwór F. Carulli, Daria Dąbrowska wykonywała na fortepianie utwory Fryderyka Chopina, Paulina Laskowska wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej Pt. „Nienawiść”, a Magdalena Samul zaprezentowała dwa wiersze własnego autorstwa- „Malarze życia” i „Pustka”. Pani Bobrowicz była zadowolona z niespodzianek
i chętnie dawała cenne wskazówki młodym artystom.

Na zakończenie spotkania klasa 1F podarowała Pani Dorocie Bobrowicz kwiaty, rzeźbę wykonaną przez Bartka Czyżyńskiego i laurkę z dedykacją autorstwa Pauliny Laskowskiej. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywały się częściej, bo to znakomita okazja do wspomnień, poznania wielu ciekawych osób oraz miłego i pouczającego spędzenia czasu.

Magdalena Samul i Katarzyna Jankowska kl. 1F