facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Home Aktualności Wydarzenia Do roku 2006 Spotkanie z panem Januszem Maciejewskim
Spotkanie z panem Januszem Maciejewskim
Dnia 24 marca 2006 r. odbyło się kolejne spotkanie z absolwentem i wychowankiem naszej szkoły. Tym razem zaproszonym gościem był, dobrze znany wszystkim, dyrektor pobliskiego Medicaru, pan dr Janusz Maciejewski.

Nasz gość był uczniem sierpeckiego LO w latach 1974 – 1978. Już w latach szkolnych wyróżnikach się wielką inteligencją i ambicją, co miało zaprocentować w przyszłości.
W trzeciej klasie zainteresował się biologią i to właśnie z nią postanowił związać swoje życie. Po zdaniu matury zdecydował się rozpocząć studia w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Dzięki wysokiej średniej został zwolniony z egzaminów wstępnych. Po dwóch latach stwierdził jednak, że praca w armii nie jest jego powołaniem i przeniósł się do Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie był świadkiem narodzin „Solidarności”. Studia ukończył
z wyróżnieniem, po czym rozpoczął specjalizację z chorób wewnętrznych w naszym szpitalu. Jednocześnie pracował w charakterze lekarza rodzinnego w Ośrodku Zdrowia w Ligowie. Ambitnemu doktorowi nie mogło to jednak wystarczyć. W latach 1989 – 1996 zdobył szereg specjalizacji, z medycyny ogólnej, a nawet endokrynologii. W roku 2000 założył własny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medicar”. Obecnie pod jego opieką lekarska znajduje się około 4500 pacjentów.

Spotkanie z panem Maciejewskim zostało zorganizowane przez klasę IIId, pod czujnym okiem wychowawczyni – pani Marzanny Urbańskiej. Rozpoczęło się ono słodkim akcentem ze strony gościa, który poczęstował uczestników cukierkami. Przebiegało w miłej atmosferze, dalece od wywiadu składającego się jedynie z pytań i odpowiedzi. Szybko nawiązaliśmy kontakt z naszym gościem, co pozwoliło mu w sposób prosty i ciekawy opowiedzieć nam o latach swej młodości. Usłyszeliśmy kilka interesujących, nierzadko humorystycznych anegdotek z tamtych lat, co pozwoliło nam uświadomić sobie, że wiele rzeczy, mimo upływu czasu nie uległo zmianie. Fakt, iż pan Maciejewski pamiętał dobrze stary budynek naszej szkoły, stworzył okazję do porównań, z czym nasz gość poradził sobie znakomicie. Nasze LO wspominał bardzo miło, zwłaszcza, że to tu poznał swoją żonę. Można nawet powiedzieć, że sierpeckie LO stało się elementem rodzinnej tradycji naszego drogiego absolwenta, gdyż dwóch jego synów uczęszcza właśnie do tej szkoły, a najstarszy jest już jej absolwentem.
Swoją osobą i osiągnięciami pan Maciejewski udowodnił nam, że pochodzenie z małego miasta nie przekreśla możliwości osiągnięcia w życiu swoich celów. W podziw wprawił nas fakt, że tak uzdolniony lekarz zdecydował się do rodzinnego miasta Sierpca. Przyszłość pokazała, że z pozoru pochopna decyzja okazała się trafiona. Przekonał nas także, jak ważne wżyciu jest robienie czegoś, do czego czuje się powołanie i doradzał nam taki właśnie wybór kierunku studiów. Nakłaniał nas do poddawania się nałogowi palenia, z którym zaciekle walczy i z pewnością wywarło to na nas wpływ. Bo jakże nie słuchać rad człowieka, który osiągnął sukces. A jesteśmy pewni, że wiele jeszcze przed nim, jak i przed nami…

Marcin Sumowski
Patryk Welenc