• Telefon i FAX

Tel. 024-275-22-01
    Fax 024-275-22-72

Home Aktualności Ogłoszenia Zapraszamy gimnazjalistów na warsztaty: "Mój pierwszy program"
Zapraszamy gimnazjalistów na warsztaty: "Mój pierwszy program"

Zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów naszego liceum na warsztaty „Mój pierwszy program”.
13 lutego 2017 roku w godzinach od 10 do 13 w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, odbędą się warsztaty z programowania.

„Mówi się często, że człowiek dotąd nie rozumie czegoś,
zanim nie nauczy tego – kogoś innego.
W rzeczywistości,
człowiek nie rozumie czegoś naprawdę,
zanim nie zdoła nauczyć tego – komputera.”
                                               [Donald E. Knuth - informatyk amerykański]

Przez programowanie rozumiemy uczenie komputera, jak ma rozwiązać konkretną sytuację problemową. Rola, jaką ona odgrywa, została trafnie ujęta w słowach D. E. Knutha – jednego z najwybitniejszych informatyków naszych czasów. Programowanie może być sposobem sprawdzenia, czy właściwie rozumiemy problem i jego rozwiązanie oraz czy potrafimy zastosować to rozwiązanie w konkretnej sytuacji i przekazać je innym osobom oraz maszynom.

Uczestnicy warsztatów będą tworzyć proste oraz bardziej skomplikowane programy pod kierunkiem koordynatora warsztatów – pani Danuty Gąsiorowskiej – nauczyciela informatyki oraz uczniów naszego Liceum.

Serdecznie zapraszamy

Zgłoszenia szkół chętnych do udziału w warsztatach przyjmujemy do dnia 7 lutego br. w sekretariacie lub e-mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Materiały do pobrania:

Karta zgłoszeniowa