facebook losierpc

facebook tv • Adres


  Liceum Ogólnokształcące
  im. mjra Henryka Sucharskiego
  ul.Mjra Henryka Sucharskiego 2
  09-200 Sierpc
 •  


  Telefon i FAX


  Tel. 24-275-22-01
  Fax 24-275-22-72


 • E-mail


  losierpc@losierpc.edu.pl


 • Formularz kontaktowy


  Wypełnij formularz kontaktowy
  Formularz


 • Kontakt z administratorem


  Jeśli zauważyłeś jakieś błędy na stronie
  prosimy wypełnić formularz.
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Home Aktualności Ogłoszenia Zaproszenie na warsztaty origami
Zaproszenie na warsztaty origami

ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW NASZEGO LICEUM

NA WARSZTATY W DNIU 13 LUTEGO 2017 ROKU:

ORIGAMI   MATEMATYCZNE, CZYLI TRENING DLA RĘKI I UMYSŁU”.

 

W pierwszym dniu ferii zimowych

13 lutego 2017 roku w godzinach 10.00 – 13.00

w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego, odbędą się warsztaty, polegające na różnych technikach składania modeli z papieru, czyli origami płaskie, przestrzenne, modułowe. Zabawa w origami to nie tylko trening zdolności manualnych oraz myślenia abstrakcyjnego, ale przede wszystkim kolejna okazja do kreatywnego działania.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wykonania prostych modeli, a także bardziej skomplikowanych, pod kierunkiem koordynatora warsztatów – pani Beaty Zdrojewskiej – nauczyciela matematyki oraz uczniów naszego Liceum.

Będziecie mogli wykonać przestrzenne figury z kartek papieru bez cięcia, klejenia i ozdabiania, ćwicząc przy tym cierpliwość, dokładność i skupienie. Wystarczy kartka papieru i pozytywne nastawienie, aby spędzić racjonalnie wolny czas.

Idąc po śladach wielkiego mistrza origami, Akira Yoshizawy, prekursora nowoczesnych technik składania papieru, poety, a także bajarza kierujemy się jego przesłaniem: „Gdy skutecznie używamy własnych rąk nasze serca najbardziej przepełnione są pokojem”.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY J

 

 

 

 

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 6 lutego br. ( na karcie zgłoszenia ) w sekretariacie lub pracowni matematycznej - 208 Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

 

 


 

 

Zaproszenie + regulamin