• Telefon i FAX

Home Aktualności Ogłoszenia Zaproszenie na warsztaty origami
Zaproszenie na warsztaty origami

ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW NASZEGO LICEUM

NA WARSZTATY W DNIU 13 LUTEGO 2017 ROKU:

ORIGAMI   MATEMATYCZNE, CZYLI TRENING DLA RĘKI I UMYSŁU”.

W pierwszym dniu ferii zimowych

13 lutego 2017 roku w godzinach 10.00 – 13.00

w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego, odbędą się warsztaty, polegające na różnych technikach składania modeli z papieru, czyli origami płaskie, przestrzenne, modułowe. Zabawa w origami to nie tylko trening zdolności manualnych oraz myślenia abstrakcyjnego, ale przede wszystkim kolejna okazja do kreatywnego działania.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wykonania prostych modeli, a także bardziej skomplikowanych, pod kierunkiem koordynatora warsztatów – pani Beaty Zdrojewskiej – nauczyciela matematyki oraz uczniów naszego Liceum.

Będziecie mogli wykonać przestrzenne figury z kartek papieru bez cięcia, klejenia i ozdabiania, ćwicząc przy tym cierpliwość, dokładność i skupienie. Wystarczy kartka papieru i pozytywne nastawienie, aby spędzić racjonalnie wolny czas.

Idąc po śladach wielkiego mistrza origami, Akira Yoshizawy, prekursora nowoczesnych technik składania papieru, poety, a także bajarza kierujemy się jego przesłaniem: „Gdy skutecznie używamy własnych rąk nasze serca najbardziej przepełnione są pokojem”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY J

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 6 lutego br. ( na karcie zgłoszenia ) w sekretariacie lub pracowni matematycznej - 208 Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

Zaproszenie + regulamin