• Telefon i FAX

Tel. 024-275-22-01
    Fax 024-275-22-72

Home Aktualności Ogłoszenia IX edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego
IX edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego

Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

ogłasza

IX edycję Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego

dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów

pod hasłem: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.

Roger Bacon

Regulamin Konkursu:

1. Organizatorem   Konkursu jest Liceum Ogólnokształcące

im. Mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum.

3. Konkurs składa się z dwóch etapów:
   a) pierwszy etap – szkolny odbywa się w terminie do dnia 28 października 2016r. w macierzystym gimnazjum i jest przeprowadzany przez nauczyciela/-i matematyki tej szkoły,
   b) zadania na eliminacje szkolne przygotowuje Organizator Konkursu,
   c) każdy uczestnik konkursu startuje indywidualnie,
   d) zadania na eliminacje szkolne gimnazja otrzymują wraz z regulaminem konkursu,
   e) po przeprowadzonych eliminacjach szkolnych nauczyciel odpowiedzialny za ich przebieg przesyła listę maksymalnie 5 finalistów drogą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .pl w terminie do 14 listopada 2016 r.
   f) drugi etap – powiatowy (finał konkursu) odbędzie się 22 listopada 2016r. (wtorek) w godzinach 13.00 – 15.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu,
   g)
w konkursie finałowym bierze udział maksymalnie po 5 uczniów z każdego gimnazjum, którzy uzyskali największą ilość punktów na etapie szkolnym.

4. Zakres materiału obejmuje zadania o różnym stopniu trudności związane z Podstawą Programową kształcenia ogólnego z matematyki na III etapie edukacyjnym.

5. Uszczegółowiony zakres materiału stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszego Regulaminu.

6. Udział w konkursie należy zgłosić do dnia 17 października 2016 r. na Karcie Zgłoszenia (Załącznik Nr 2 do Regulaminu) przesłanej pocztą lub pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .pl ewentualnie telefonicznie – numer (24) 275 22 01.

7. Konkurs finałowy będzie złożony z kilku (6 - 7) zadań zamkniętych i kilku (4 - 5) zadań otwartych.

8. O kolejności indywidualnej decyduje ilość punktów zdobytych w II etapie konkursu.

9. Każdy uczestnik konkursu zadania rozwiązuje samodzielnie.

10. Każdy uczestnik posiada przybory szkolne i przyrządy do geometrii. W czasie konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów i korektorów.

11.  Nad prawidłowością przebiegu konkursu finałowego będzie czuwało jury. W jego składzie znajdzie się po jednym nauczycielu matematyki z każdego gimnazjum reprezentowanego w konkursie. Przewodniczącym jury będzie nauczyciel matematyki Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

12. Prace konkursowe zostaną sprawdzone i ocenione przez organizatora konkursu

13. Dla laureatów konkursu matematycznego (I, II i III miejsce) przewiduje się nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.

14. O terminie wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród Organizator poinformuje uczestników odrębnie.

15. Adres organizatora:

w Sierpcu